5 blogi, kur smelties idejas darbā ar izglītības tehnoloģijām

5 blogi, kur smelties idejas darbā ar izglītības tehnoloģijām

12.01.2017.

Izglītība attīstās straujāk, nekā mēs spējam tai izsekot. Lai tiktu līdzi šim attīstības procesam, ir jāizglītojas arī pedagogiem, jākļūst radošākiem (par radošu pedagogu esam jau stāstījuši kādā citā bloga ierakstā), vairāk jādraudzējas ar tehnoloģijām un jāapgūst to pielietojums.

Ja jau pamatā pieklibo iekārtu lietojums ikdienā, tad mēs varam palīdzēt un pastāstīt par izglītības tehnoloģiju pamatfunkcijām – iespējams, pedagogam tā būs atslēga uz jaunu ēru izglītības procesā.

Tiem, kuriem šī ēra ir sākusies jau kādu laiku atpakaļ, noderēs tālāk minētie blogi (angļu valodā), kur ir atrodama dažāda informācija saistībā ar izglītības tehnoloģijām. Tieši šobrīd, šajā izglītības attīstības periodā ir svarīgi, lai gan pedagogam, gan skolēnam ir piekļuve visām metodēm, rīkiem, programmām un ierīcēm. Šie blogi radošiem pedagogiem palīdzēs būt informētiem par jaunākajām iespējām tehnoloģiju pasaulē un parādīs, kā tās var gan uzlabot zināšanu līmeni skolēniem, gan dažādot mācības, gan sekot līdzi laikam.

 1. TheInnovative Educator
  Bloga autore Liza Nīlsone ir nogurusi no garlaicīgā un mūsdienu laikam neatbilstošā veida un metodēm, ar kādām skolas māca savus audzēkņus. Autore fokusējas uz pieejamajiem resursiem un tehnoloģijām, lai ar to palīdzību mācību stundas radītu daudz atbilstošākas veidam, kādā mūsdienu skolēni uztver un pārstrādā informāciju.
 2. TheDaring Librarian
  Gvineta Džounsa ir bibliotekāre, kura raksta blogu, kas izklaidē un izglīto. Tā saturs ietver ne tikai noderīgu informāciju par programmām un idejām, kā izmantot dažādas mājas lapas mācību nolūkiem, bet arī labu humora devu, kas liks tā lasītājiem smieties balsī.
 3. Edudemic
  Šis blogs tā lasītājus nodrošina ar padomiem, idejām un stundu plāniem, kā tehnoloģijas veiksmīgāk integrēt mācību klasē.
 4. Free Technology4 Teachers
  Protams, idejas ir zelta vērtē, bet to pielietojums un īstenošana ikdienā ir lielākais izaicinājums. Šeit pedagogi varēs atrast daudzus resursus (lietotnes, programmatūru, video un grafiskos materiālus), kā idejas pārvērst ikdienas darbā.
 5. SteveHargadon
  Šis kungs ir viens no zināmākajiem ekspertiem izglītības tehnoloģiju jomā – lasot šo blogu, varat būt droši, ka tā saturs sniegs jums vairākas noderīgas, inovatīvas idejas. Ja angļu valoda tomēr nav stiprā puse, tad sekojiet līdzi mūsu blogam, jo mēs noteikti turpmākajos ierakstos publicēsim kādu no zelta idejām!

Lai laimīgs, radošs un mīlestības (kur tad bez tās) bagāts gads!

Attēla autortiesības: Thomas Kolnowski on Unsplash

Avots:
SIA “Certes.lv” atbilst ISO 9001 un 14001 standartiem
crosschevron-right linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram